Pesti Srácok

Alapjogokért Központ: "Válságra a válasz a felelősségteljes magatartás"

null

Videóüzenetben reagál az Alapjogokért Központ a koronavírus járványra és annak következményeire. A honlapjukon és közösségi oldalukon is megosztott videó közös felelősségünkre hívja fel a figyelmet, ami megóvhat bennünket a nagyobb katasztrófáktól.

A jóléti társadalom megteremtésével a kötelesség és a felelősség kérdése egyre ritkábban kerül előtérbe. A konzervatív ember élete a felelősségtudatra épül. A felelősségnek pedig különös jelentősége van akkor, amikor komoly próbatétellel találkozunk. Válságok esetén a helyes, józan, felelős magatartás tanúsítása - mondja a felvételen Párkány Eszter, az Alapjogokért Központ elemzője.

Hozzáteszi, most nem annak van itt az ideje, hogy az egyéni érdekeinket előtérbe helyezzük. Legyünk türelmesek és együttműködőek, ne sodorjuk veszélybe mások egészségét. Segítsük a segítségre szorulókat, az időseket és az egyedülállókat. A legfontosabb pedig az, hogy bízzunk a szakemberek iránymutatásában.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.