Pesti Srácok

Szijjártó: 43 magyart hoztak haza Izraelből

Szijjártó: 43 magyart hoztak haza Izraelből

Negyvenhárom magyar állampolgárt hoztak haza Izraelből a koronavírus-járvány miatt – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a csütörtökön közzétett Facebook-videójában.

Kifejtette: a Budapestre érkezett repülőgép rajtuk kívül 31 osztrák, német, cseh és szlovák állampolgárt is hozott, "hiszen segítünk egymásnak". A miniszter elmondta: összességében már 3700-nál tart a hazasegített magyar állampolgárok száma. Ez a szám tovább fog nőni, dolgoznak minden magyar hazahozatalán – hangsúlyozta. Szijjártó Péter kitért arra: csütörtökön Szófiában megállapodott bolgár partnerével, hogy Delhiből egy bolgárok által odaküldött mentesítő repülőgéppel 9 magyar jöhet el Szófiába, ahonnan aztán hazatérhetnek Magyarországra.

Forrás, fotó: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.