Pesti Srácok

Ezentúl ellenőrizheti a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat a hírközlési hálózatok forgalmát

null

Pontosítják a titkosszolgálatok feladatait: ezentúl, ha korlátok között is, de ellenőrizhetik a hírközlési hálózatok forgalmát – írja a MagyarNemzet.hu.

A portál arról ír, hogy salátatörvényben rögzítenék a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat teendőit a kibertér védelme érdekében. Mint kifejtik, Magyarország április 21-én hatályba lépett nemzeti biztonsági stratégiája kiemelt figyelmet fordít a kibertér védelmére; erre reagál a javaslatcsomagban a Belügyminisztérium. Az "Egyes törvényeknek a polgárok biztonságát erősítő módosításáról" című csomag foglalkozik például a gépjárművek forgalmi engedélyeivel és a jogosítványokkal, amelyeket – ha a Parlament elfogadja a javaslatot – 2021. február 1-től nem lesz kötelező magunknál tartani, mivel kiépült az elektronikus nyilvántartó rendszer. Igazoltatáskor a rendőr célhoz kötötten lekéri a gépjármű rendszáma alapján a forgalmi engedélyt az elektronikus nyilvántartásból betekintésre, és hivatalos visszajelzést kap arról, hogy van-e érvényes dokumentuma az adott járműnek. A jogosítványokra ugyanez vonatkozik majd. A portál arról is beszámol, hogy az új nemzeti biztonsági stratégia szellemében az eddiginél konkrétabban meghatároznák az NBSZ feladatait a kibertér védelmében.

– írja a portál. Hozzáteszik: ellenőrizhetik továbbá az elektronikus hírközlési hálózatok forgalmát (a tartalom megismerése nélkül), így például észlelhetik a kibertérből érkező fenyegetéseket és támadásokat, megszakíttathatják indokolt esetben az adatforgalmat is.

PestiSracok facebook image

– tudta meg a MagyarNemzet.hu.

Forrás: magyarnemzet.hu; Fotó: MTI