Pesti Srácok

A Nemzeti Nyomozó Iroda nyomoz a mohácsi polgármester ügyében

A Nemzeti Nyomozó Iroda nyomoz a mohácsi polgármester ügyében

Helyt adott az Országos Rendőr-főkapitányság a mohácsi rendőrök kizárási kérelmének és a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodát jelölte ki a Csorbai Ferenc, Mohács MSZP-s polgármestere ellen közveszéllyel való fenyegetés gyanúja miatt indult nyomozás lefolytatására – írja a mohacsiujsag.hu-ra hivatkozva a Magyar Nemzet.

Álhírek terjesztése (hivatalosan: közveszéllyel való fenyegetés) miatt elrendelte a nyomozást a Mohácsi Rendőrkapitányság Csorbai Ferenc, Mohács jelenlegi, MSZP-s polgármesterével szemben, azonban elfogultság miatt a kapitányság kérte a kizárását az eljárásból. A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányságon a mohacsiujsag.hu megkeresésére pénteken azt közölték a lappal, hogy a kizárási kérelmének az Országos Rendőr-főkapitányság helyt adott, majd a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodát jelölte ki a nyomozás lefolytatására – olvasható a portálon. A múlt csütörtökön feljelentést tett egy budapesti magánszemély, azt követően, hogy Mohács polgármestere, Csorbai Ferenc közleményt adott ki annak kapcsán, hogy a Duna-parti városban is regisztráltak egy koronavírusos megbetegedést. A település vezetője kijelentette:

Müller Cecília országos tisztifőorvos azonban sajtótájékoztatóján cáfolta az állítást.

írta a polgármester. Másnap, vasárnap tartott sajtótájékoztatóján az országos tisztifőorvos, Müller Cecília elmondta: nem felel meg a valóságnak az a közlés, hogy Mohácson gócpont alakult ki, hiszen a koronavírusos betegek száma – az ország gyakorlatilag egész területén – egyenletesen oszlik el. Hozzátette: amennyiben gócpont keletkezne, arról elsőként a hatóság értesül majd. Az országos tisztifőorvos a tájékoztatón azt is közölte: természetesen figyelik a járványügyi adatokat, minden nap pontosan meghatározzák, hol laknak olyan emberek, akiknél pozitív a teszt. Ha pedig felfedeznek gócpontot, azonnal meghozzák a szükséges intézkedéseket.

– húzta alá.

Forrás: mohacsiujsag.hu/Magyar Nemzet

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!