Pesti Srácok

Elképesztő kettős mérce és hajmeresztő állítások az Európai Parlament LIBE-bizottságának ülésén

Elképesztő kettős mérce és hajmeresztő állítások az Európai Parlament LIBE-bizottságának ülésén

A baloldali és liberális képviselők ismét tanúbizonyságot tettek arról, hogy fogalmuk sincs, hogy mit tartalmaz a magyar koronavírus törvény. Ez azonban cseppet sem érdekli őket: továbbra is folyamatos hazugságokkal támadják a magyar koronavírus elleni intézkedéseket Brüsszelben – írta Hidvéghi Balázs EP-képviselő a szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.

Az Európai Parlament Állampolgári jogok, bel- és igazságügyi Bizottsága (LIBE) ma délutáni ülésén az egyes tagállamok koronavírus elleni intézkedéseinek a jogállamiságra, demokráciára és az emberi jogokra gyakorolt hatásait vizsgálta, különös tekintettel a magyar helyzetre. Az ülés meghívottja Didier Reynders, az Európa Bizottság igazságügyi biztosa volt, aki beszámolt arról, hogy a testület folyamatosan figyelemmel kíséri az egyes tagállamok koronavírus elleni intézkedéseit és azok összhangját az uniós alapértékekkel. Hidvéghi Balázs felszólalásában többek között arról beszélt, hogy a magyar intézkedések teljesen megfelelnek az alkotmányos követelményeknek, ugyanakkor az európai intézmények folyamatosan kettős mércét alkalmaznak. A politikus úgy fogalmazott: számtalan olyan ország van, ahol a kormány azonos vagy akár erősebb jogosítványokkal rendelkezik, összehasonlítva a magyar kormánnyal; például Olaszországban, Szlovákiában és Észtországban kizárólag a kormány dönt a különleges jogrend elrendeléséről vagy fenntartásáról, míg Magyarországon az Országgyűlés bármikor véget vethet a veszélyhelyzetnek.

– tette hozzá Hidvéghi.

PestiSracok facebook image

Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!