Pesti Srácok

Koronavírus: hat fővárosi fenntartású idősotthonban van jelen a fertőzés

Koronavírus: hat fővárosi fenntartású idősotthonban van jelen a fertőzés

Müller Cecília országos tisztifőorvos tájékoztatása szerint az országban eddig 27 idősotthonban igazoltak már koronavírus-fertőzést, 628 gondozott, 87 dolgozó fertőzött, és már 66 idős ember halt meg.

Az Origo tájékoztatása szerint a Fővárosi Önkormányzat fenntartásában lévő idősotthonok közül hat intézményben van hivatalosan is igazolt koronavírusos beteg, ezekben összesen 360 idős gondozott, 60 dolgozó lett fertőzött, és 49-en haltak meg. A Fővárosi Önkormányzat fenntartásában lévő idősotthonok közül tehát már nemcsak a Pesti úton, hanem két 11. kerületi, a Rózsa utcai, a Rupphegyi, a Kútvölgyi úti idősotthonban is megjelent a vírus.

A legnagyobb gócpont továbbra is a Pesti úti intézmény, ahol 295 gondozott, 26 dolgozó és 34 elhunyt van jelenleg. A Rózsa utcában 53 gondozott és 20 dolgozó, a Kamaraerdei úton 10 gondozott és 3 dolgozó, a Kútvölgyi úton és a Bánk Bán utcában 1-1 gondozott, a Rupphegyi úton pedig 1 dolgozó fertőzött.

PestiSracok facebook image

– írja a lap.

Az összes idősotthonban igazolt fertőzött 57%-a fővárosi fenntartású idősotthonban él, és az összes idősotthonban meghaltak 74%-a is ezekből az intézményekből kerül ki. A szintén Budapesten található, de nem önkormányzati fenntartásban lévő közel hatszáz idős emberről gondoskodó Olajág Otthonokban viszonylag kevés, 50 igazolt fertőzött van, és 7 ember halt meg.

Forrás: Origo

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!