Pesti Srácok

Több, mint 21 ezer liter kéz- és felületfertőtlenítőt szállított ki a Mol

Több, mint 21 ezer liter kéz- és felületfertőtlenítőt szállított ki a Mol

Több, mint 21 ezer liter kéz- és felületfertőtlenítőt szállított ki a Mol kedden a Készenléti Rendőrség budapesti központjába, ahonnan azt tovább viszik az ország minden részébe. A tervek szerint a Hygi április végétől a Mol töltőállomásain is kapható lesz.

Az olajtársaság közleménye szerint, továbbra is zajlik MOL kéz- és felületfertőtlenítő szereinek kiszállítása az egész országban, a járvány elleni védekezés szempontjából stratégiai szervezeteknek és vállalatoknak. Mintegy 800 liter Mol Hygi fertőtlenítőszer érkezett például a Hajdú-Bihar Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság részére, és még a héten folytatódik a kórházak ellátását intéző Állami Egészségügyi Ellátó Központ kiszolgálása is. Mint írták, a társaság almásfüzitői üzeme harmadik hete gyárt fertőtlenítőszereket; onnan a múlt hét végéig összesen közel 500 ezer liter terméket szállítottak ki - az Operatív Törzzsel együttműködve - a közfeladatot ellátó és a koronavírus elleni küzdelemben élen járó intézményeknek.

A Mol-csoporthoz tartozó, kenőanyagok gyártásával foglalkozó MOL-LUB Kft. mindössze két hét alatt állította át a korábban szélvédőfolyadékot készítő gyártósorát fertőtlenítő előállítására. Hozzátették, hogy április 20-án 42 ezer liter Hygi érkezett a kórházakat ellátó Állami Egészségügyi Ellátó Központnak, illetve a MÁV Zrt. 24 ezer litert kapott. Korábban 480 liter Hygit szállítottak ki a Békés Megyei Rendőr-főkapitányságra, Békéscsabára, és 720 litert a Békés Megyei Központi Kórházba, Gyulára, valamint 45 ezer litert a székesfehérvári vegyvédelmi alakulathoz.

Ezt megelőzően kapott már a fertőtlenítőből a Volánbusz, a BKV, a Miskolci Közlekedési vállalat, a Zalai Vízmű, a Magyar Posta, az ÁEEK, a hulladékkezelők, közművek és önkormányzatok, a rendőri és honvédelmi szervek, illetve a kórházak is.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!