Pesti Srácok

Elismerte a hibát az EU, amiért több tízezer aláírás hiúsulhatott meg

Elismerte a hibát az EU, amiért több tízezer aláírás hiúsulhatott meg

Több tízezer aláírás hiúsulhatott meg az Európai Bizottság informatikusai miatt, a Székely Nemzeti Tanács által indított nemzeti régiókról szóló európai polgári kezdeményezésnél – írja a V4NA. A portál megkeresésére az illetékesek elismerték a hibát, az esetleges szándékosságot firtató kérdésükre azonban nem kaptak választ.

A portál arról ír, hogy az Európai Bizottság informatikusai elégtelen szerverkapacitásra hivatkoztak az őshonos nemzeti régiók védelméről szóló európai polgári kezdeményezés aláírásgyűjtő oldalának leállásával kapcsolatban. Szakembereik saját számításai szerint is csak a szerdai szerverleállások miatt több tízezer aláírás hiúsult meg. A V4NA a problémákkal kapcsolatban rákérdezett a brüsszeli apparátusnál, ki a felelős azért, hogy egy polgári kezdeményezés egy hiba miatt akár meg is hiúsulhat, illetve állhatott-e szándékosság a háttérben, vagy csak ennyire felkészületlen a honlap üzemeltetésért felelős stáb. A portál szerint a válaszlevélben a konkrét kérdésekre ugyan nem kaptak választ, azt ugyanakkor elismerték, hogy technikai hiba lépett fel az aláírásgyűjtés során.

Forrás: V4NA; Vezetőkép: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!