Pesti Srácok

Megújul a Balatoni Hajózási Zrt. flottája, európai színvonalú hajózási élményt ígérnek

Megújul a Balatoni Hajózási Zrt. flottája, európai színvonalú hajózási élményt ígérnek

Elkészültek a Balatonon közlekedő hajók koncepciótervei, így hamarosan indulhat a közbeszerzés, amelynek köszönhetően a Balatoni Hajózási Zrt. európai színvonalú hajózási feladatokat láthat el – egyebek mellett erről beszél legújabb podcastjában a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója.

Guller Zoltán beszámol arról is, hogy megújul a szántód-tihanyi komp, lecserélik a teljes személyszállító és komphajóflottát, de személyszállító katamaránokat is használhatnak majd a Balatonra utazók és az ott élők. A fő cél az, hogy a Balaton két partja között javuljon az összeköttetés annak érdekében, hogy autó nélkül is lehessen közlekedni a térségben. A tervek szerint a hajók akadálymentesek, kerékpárszállításra is alkalmasak és klimatizáltak lesznek; várhatóan 2021 nyarára szállhatnak fel rá az utasok. A teljes tervdokumentációt a turisztikai ügynökség honlapján bárki megnézheti. Guller Zoltán kitér arra is, hogy a Balatoni Hajózási Zrt. befejezi a hajózáshoz szorosan nem kapcsolódó tevékenységeit, így a jövőben sem kempinget, sem pedig szállodát nem működtet tovább. A podcastban a vezérigazgató arról is beszél, hogy a Magyar Turisztikai Ügynökség Európa legnagyobb fény- és tűzijátékát fogja megszervezni augusztus 20-án, amely a dunai rakpartok több, mint négy kilométeres szakaszán lesz látható. Kitér arra is, hogy az államalapítás előtt tisztelgő, hivatalos megemlékezéseket idén többnapos, a főváros egészét érintő, Szent István-napi programsorozatként tervezi megtartani az Ügynökség, új hagyományt teremtve ezzel. A podcast, amely itt hallgatható meg, foglalkozik a voucherekkel, a foglalási adatokkal, és az újranyitás tapasztalataival is.

Fotó: hajozas.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!