Pesti Srácok

Nincs fertőzésgyanús eset a debreceni Szávay utcai idősek házában

Nincs fertőzésgyanús eset a debreceni Szávay utcai idősek házában

Nincs fertőzésgyanús eset sem a gondozottak, sem a dolgozók között a debreceni Szávay Gyula utcai idősek házában –közölte az intézmény vezetője csütörtökön az MTI-vel, miután befejeződött a hajdú-bihari kormányhivatal egészségügyi ellenőrzése a helyszínen.

Nagy Lajosné elmondta: az önkormányzati fenntartású, 32 férőhelyes bentlakásos intézményben jelenleg 30 ellátottat gondoznak, felvételi tilalom van érvényben.

– sorolta az intézményvezető. Nagy Lajosné emlékeztetett rá, hogy Papp László debreceni polgármester április közepén a gondozottak és a dolgozók teljes körű szűrését rendelte el az önkormányzati idősotthonokban; az intézkedés a Szávay utcai idősek házát is érintette. A szűrések során sem koronavírussal fertőzött személyt, sem gyanús esetet nem találtak. Elmondta azt is, hogy 18 dolgozójuk csak testhőmérséklet-mérést követően léphet be az intézménybe, és minden nap nyilatkoznia kell arról, hogy nem került kapcsolatba sem külföldről érkezett személlyel, sem fertőzött, vagy fertőzés-gyanús emberrel. Nagy Lajosné tájékoztatása szerint a Magyar Honvédség szakemberei egy nappal korábban, szerdán teljes körűen fertőtlenítették az intézményt: a belső terek mellett az udvart is, ahol a gondozottak jó időben tornáznak, sétálnak, vagy a parkban üldögélnek.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Vezető kép: MTI/Sóki Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!