Pesti Srácok

Tarlós: a Lánchíd gyors felújításra azért van szükség, mert a híd acélszerkezete és a láncok már használhatatlanok

Tarlós: a Lánchíd gyors felújításra azért van szükség, mert a híd acélszerkezete és a láncok már használhatatlanok

Az ATV Egyenes beszéd című műsorának csütörtök esti vendége volt a korábbi főpolgármester, aki beszámolt arról, hogy már nagyon rossz állapotban van a Lánchíd és nem szabad tovább halogatni annak felújítását.

Budapest korábbi vezetője elmondta, hogy a Lánchíd hamarosan olyan állapotba kerül, hogy nem lehet már egyáltalán felújítani. Kijelentette: a gyors felújításra azért van szükség, mert a híd acélszerkezete és a láncok már használhatatlanok, a csuklók nem működnek, a betonban lévő kloridon miatt korrodálódnak a vasszerkezetek. Tarlós István felfoghatatlannak tartja, miért nem írtak még ki tendert a Lánchíd felújítására.

– jelentette ki Tarlós István. A volt főpolgármester azután szólalt meg, hogy Karácsony Gergely csütörtökön bejelentette: a Lánchíd felújítását bizonytalan időre elhalasztják. Karácsony elmondása szerint a Lánchíd felújítására szánt összeget inkább másra költené el, ezt pedig a járvánnyal magyarázta Karácsony. Tarlós István szerint a járvány senkit nem akadályozott volna abban, hogy ezen szakvélemény utasításának megfelelően kiírják a hídra a tendert, mert ennek igenis megvan a fedezete; aki azt mondja, hogy nincs meg, az nem tud számolni, vagy nem ismeri a főváros számait.

PestiSracok facebook image

Forrás: ATV

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.