Pesti Srácok

Hidvéghi: Věra Jourová nyugodtan végigolvashatja a nemzeti konzultáció kérdéssorát

Hidvéghi: Věra Jourová nyugodtan végigolvashatja a nemzeti konzultáció kérdéssorát

A betelepítési kvóta ötlete egy olyan gyomnövényhez hasonlítható, amit egész egyszerűen nem sikerül kiirtani, újra meg újra felüti a fejét – mondta a Magyar Nemzetnek Hidvéghi Balázs azzal összefüggésben, hogy az Európai Bizottság liberális alelnöke a „fake news” bélyeggel illette a nemzeti konzultáció egyik migrációs témájú kérdését.

– fogalmazott Hidvéghi.

– így reagált Hidvéghi Balázs az Európai Bizottság alelnökének kijelentésére, miszerint a hazai nemzeti konzultáció migrációs témakörben feltett egyik kérdése „fake news”. A liberális Věra Jourová erről szerdán, egy brüsszeli tájékoztatón beszélt.

– fogalmazott a Fidesz EP-képviselője. Mint a lapnak kifejtette, a mostani konzultáció sok témát érint, valamint reflektál a járvány okozta váratlan helyzetre, így bárkinek nagy örömmel mutatják meg.

vélekedett a Magyar Nemzet kérdésére válaszolva Hidvéghi Balázs, aki azt is elárulta: a Fidesz-KDNP európai parlamenti delegációja pár napja a néppárti frakciónak is elküldte a kérdéssor angol nyelvű fordítását. A lap azon kérdésre, hogy a hamarosan bemutatásra kerülő bizottsági csomag is tartalmazhatja-e menekültkvótát, Hidvéghi Balázs megerősítette: a betelepítési kvóta ötlete egy olyan gyomnövényhez hasonlítható, amit egész egyszerűen nem sikerül kiirtani, újra meg újra felüti a fejét.

– szögezte le.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!