Pesti Srácok

Nézőpont: Állandósult a Jobbik alacsony támogatottsága, az ellenzék élén a Momentum és a DK

Nézőpont: Állandósult a Jobbik alacsony támogatottsága, az ellenzék élén a Momentum és a DK

A Jobbik támogatottsága a 2018-as választási eredmény kevesebb, mint felére süllyedt, az aktív szavazók 9 százaléka voksolna az ellenzéki pártra – derül ki a Nézőpont Intézet legfrissebb, ezer ember megkérdezésével készített közvélemény-kutatásából.

Mint írták, kérdés, hogy a többi baloldali párt így "fölösleges riválist vagy hasznos segítséget lát-e a Jobbikban".

– fűzték hozzá. A Nézőpont a részletekről közölte, hogy az év eleji magas (51 százalékos) szinten áll a Fidesz az aktív szavazók körében, ami "szinte biztossá tenné egy most vasárnapi országgyűlési választási győzelmét". A járványkezelés miatt a kormánypárt támogatottsága az aktív szavazók körében az 55 százalékot is elérte, azaz a Fidesznek magas támogatottsága ellenére is van még népszerűségi tartaléka – olvasható az intézet összegzésében. Az intézet szerint "a kormánypárt sikere egyben az ellenzéki pártok kudarca is". A Momentum és a DK továbbra is fej-fej melletti küzdelmet folytat egymással, amelyben június elején az előbbi vezetett (az aktív szavazók körében 14, illetve 12 százalékos támogatottsággal).

PestiSracok facebook image

– írták. A Nézőpont értékelése szerint a baloldali közös lista szempontjából különösen érdekes a Jobbik helyzete: a párt 10 százalék alatti támogatottsága állandósult (jelenleg 9 százalék), de a volt pártelnök, Sneider Tamás és Varga-Damm Andrea országgyűlési képviselő kilépése a frakcióból azonnal nem mutatkozott meg a párt támogatottságán.

– jegyezték meg, hozzátéve, hogy a Jobbik szimpatizánsainak csak 35 százaléka tartja magát jobboldalinak, márpedig egy nemcsak jobboldali érzelműeket megszólító Jobbik a többi baloldali párt számára "nem segítséget, hanem fenyegetettséget jelent, és ezért a baloldali összefogás szempontjából könnyen fölöslegessé válhat".

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!