Pesti Srácok

Ukrajnában meghaladta a 37 ezret a fertőzöttek száma

Ukrajnában meghaladta a 37 ezret a fertőzöttek száma

Valamelyest mérséklődött Ukrajnában a koronavírus terjedésének üteme, a járvány kezdete óta azonosított fertőzöttek száma azonban hétfőre meghaladta a 37 ezret - derült ki a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) által közétett adatokból, amelyeket az egészségügyi minisztérium is megerősített.

Egy nap alatt 681 új esettel 37 241-re nőtt a regisztrált fertőzöttek száma, az elhunytaké tíz újabb halálos áldozattal elérte a 1012-őt, míg 16 642-en gyógyultak meg, közülük 133-an az elmúlt napban. Az új betegek számát tekintve javulás tapasztalható, a megelőző napon még 735, azt megelőzően, szombatra 841, péntekre pedig minden eddigi rekordot megdöntő, 921 új esetet jegyeztek fel. Az Ukrajinszka Pravda hírportál hozzáfűzte, hogy a 681 új fertőzött június 16-a óta a legalacsonyabb napi növekmény az országban. Előző nap a legtöbb új beteget, 200-at, ismét a nyugat-ukrajnai Lviv megyéből jelentették.

Makszim Sztepanov egészségügyi miniszter tájékoztatóján hozzátette, hogy az elmúlt napban újabb 48 egészségügyi dolgozó fertőződött meg koronavírussal. Körükben az eddig azonosított fertőzöttek száma már meghaladta a hatezret. Eddig Ukrajnában 569 589 laboratóriumi, úgynevezett PCR-tesztet végeztek el. Hétfőtől lépett életbe a kormány rendelete az adaptív, azaz régiónként eltérő országos karantén meghosszabbításáról július 31-ig. Ebben a kabinet új kritériumokat határozott meg arra vonatkozóan, hogy az egyes területeken minek alapján szigoríthatnak, illetve enyhíthetnek a korlátozásokon. Továbbra is érvényben van az az előírás, hogy a kórházi ágyak legfeljebb felét lehet leterhelni, és az elvégzett tesztek számának 100 ezer lakosra számítva el kell érnie a 24-et.

PestiSracok facebook image

– közölte az UNIAN hírügynökség.

Közben a kelet-ukrajnai Harkivban néhány tucatnyian tiltakozó akciót indítottak egy főként csernobili áldozatok, azaz kifejezetten radioaktív sugárzás okozta betegségek kezelésére szakosodott kórház előtt, amelyben Covid-19-betegeket akarnak elhelyezni. A tüntetők szerint egyfelől az intézmény nem alkalmas koronavírusos betegek fogadására, másfelől követelik alkotmányos jogaik betartását a saját kezelésük biztosítására.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.