Pesti Srácok

A Szent János kórház főigazgatója szerint teljes fegyelemmel dolgoznak a magyar kórházakban

A Szent János kórház főigazgatója szerint teljes fegyelemmel dolgoznak a magyar kórházakban

Nincsenek bergamói állapotok a koronavírusos betegeket ellátó magyar kórházakban – nyilatkozta Takács Péter, a Szent János Kórház főigazgatója a Magyar Nemzetnek.

Azzal kapcsolatban, hogy a miniszterelnök minapi közlése szerint december közepére 32-34 ezer kórházi ágy telhet meg Covid-betegekkel, elmondta: a kormány a legrosszabb helyzetre készül, éppen azért, hogy ne kelljen kapkodni – írják. Korábban Szabad Zoltán nyilatkozatában elmondta: nagyon sok kórházban már most megteltek az intenzív kapacitások, és olyan kritikus a helyzet itthon, mint amilyen tavasszal Észak-Olaszországban volt. Takács Péter, a Szent János Kórház főigazgatója azonban más véleményen van.

– mondta Takács Péter.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott a főigazgató, hozzátéve: válsághelyzetben értelemszerűen szükség van átszervezésekre, de a helyzet nem kritikus.

– jegyezte meg. A Szent János Kórház ezeregyszáz betegágya közül jelenleg 338 ágyon nyújtanak koronavírusos ellátást, amelyeken jelenleg kétszáz beteg fekszik. Ezen ágyak közül ötvenet olyanoknak tartanak fenn, akik más egészségügyi probléma miatt kerülnek be az intézménybe, de egyúttal koronavírus-fertőzöttek is.

– mondta a főigazgató a Magyar Nemzetnek. A nem életmentő műtétek elhalasztásáról elmondta: fő szabály, hogy nem lehet olyan beteget kitenni a kórházból, akinek ellátásra van szüksége, aki emiatt életveszélybe kerülne vagy egészségkárosodást szenvedne. Hozzátette: a tapasztalatok szerint a betegek türelmesek, megértik, hogy másoknak most azonnali segítségre lehet szüksége. Takács Péter felhívta a figyelmet arra is, hogy a koronavírus-fertőzöttek nagy százaléka – csakúgy, mint ő maga és a családja volt nemrégiben – teljesen tünetmentes, de a vírus szövődményeként ritkán előforduló szívizomgyulladás, illetve az ebből fakadó szívritmuszavar azokat is érintheti, akiknek maga a fertőzés enyhe vagy tünetmentes lefolyású volt, ezért a fertőzést követő hetekben kerülni kell a fizikai megterhelést.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/EPA/Olafur Steinar Gestsson