Pesti Srácok

Pompeo: békés lesz az átmenet a második Trump-kormányhoz

Pompeo: békés lesz az átmenet a második Trump-kormányhoz

Békés lesz az átmenet a második Trump-kormányhoz - jelentette ki Mike Pompeo amerikai külügyminiszter újságíróknak kedden. Az amerikai diplomácia irányítója hangsúlyozta: a világ vezető politikusai tisztában vannak azzal, hogy jogi eljárások vannak folyamatban, és ezek lefolytatásához időre van szükség. Hangsúlyozta azt is, hogy minden szavazatot meg fognak számolni.

A miniszter a második Trump-kormányhoz vezető átmenetet "gördülékenynek" nevezte, bár később hozzátette, hogy a minisztérium minden lehetőségre felkészült. Pompeo leszögezte, hogy

"Nevetségesnek" minősítette azokat a kérdéseket, amelyek azt feszegették, vajon Washington nem veszítette-e el a hitelességét, amikor más országok választási folyamatait ítéli meg.

PestiSracok facebook image

- ismételte meg.

William Barr, a Trump-kormányzat igazságügyi minisztere hétfőn éjjel zöld jelzést adott a november 3-i elnökválasztáson történt, feltételezett szabálytalanságok ügyészi kivizsgálására. Szintén hétfőn tíz tagállam igazságügyi miniszterei írtak közös szakértői jogfejtést (amicus brief) az alkotmánybíróság szerepét betöltő szövetségi legfelsőbb bíróság bíráinak, sürgetve, hogy formálisan is vegyék napirendre a pennsylvaniai választásokon kialakult helyzetet. Egyben kérték, hogy az alkotmánybíróság függessze fel azt a pennsylvaniai legfelsőbb bíróság által szeptemberben hozott döntést, amelyben engedélyezték, hogy a múlt héten tartott választási nap után még három napig befogadjanak levélszavazatokat.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Luong Thai Linh

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!