Pesti Srácok

Nyolc embert mentettek ki egy kigyulladt budapesti épületből

Nyolc embert mentettek ki egy kigyulladt budapesti épületből

A fővárosi hivatásos tűzoltók nyolc embert kísértek ki egy kigyulladt épületből Budapest XXII. kerületében vasárnap – olvasható az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság honlapján.

Az épületből gázpalackokat is ki kellett hozni, és mentők is érkeztek a tűzeset helyszínére. A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője, Kolozsi Péter az MTI kérdésére elmondta, hogy a tüzet több vízsugárral megfékezték, de az oltás jelenleg is tart.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Mihádák Zoltán

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!