Pesti Srácok

A bajor kormányfő is síkraszáll az orosz és a kínai vakcináért

null

Mielőbb vizsgálja meg az Európai Gyógyszerügynökség az orosz és a kínai oltóanyagot! – követelte Markus Söder bajor tartományi miniszterelnök a neoliberális Die Welt napilapnak adott szombati interjújában, amelyet az Azonnali szemlézett.

A CSU politikusa szerint ha a Szputnyikról, vagy a kínai oltóanyagról kiderül, hogy jók és hatékonyak a vírus ellen, akkor használni kell őket.

– szögezte le Söder, aki szerint az államnak is kézbe kellene vennie a dolgokat, mégpedig úgy, hogy elérje azt, hogy több gyártókapacitás legyen, az engedélyeztetési eljárás időtartalma pedig jelentősen meggyorsuljon. A portál megjegyzi, hogy a vakcinák gyártókapacitásainak bővítése nem megy egyik napról a másikra, elvégre a Pfizer-BioNTech oltásából a már tényleg tömeges mennyiség is azért késik ennyit, mert egy üzemükben épp kapacitásbővítés zajlik, nem beszélve arról, hogy már magukat az amerikai gyártósorokat is hónapokba telt installálni.

PestiSracok facebook image

Merkelt is érdekli az orosz vakcina

Nem a bajor kormányfő az első német politikus, aki síkra száll az orosz vakcináért: Angela Merkel kancellár még múlt héten jelezte, hogy Németország szívesen segít a Szputynik V vakcina orosz gyártójának az EU-s engedélyeztetési eljárásban. Hogy ez azóta megtörtént-e, nem tudni, az oroszok állítják, ők benyújtották az engedélyeztetési kérelmüket, ám az EMA pénteken azt válaszolta egy sajtómegkeresésre, hogy hozzájuk még nem érkezett kérelem a Szputynik V bevizsgálására. Merkel egy sajtótájékoztatón beszélt arról is, hogy amennyiben megvan az uniós engedély az orosz vakcinára, úgy lehet szó arról, hogy Németországban is gyártsanak belőle. Az orosz ajánlat egyébként arról szól, hogy 2021 második negyedévében, azaz március eleje és május vége között szállítanának le 100 millió dózist az EU-nak, ez 50 millió ember, vagyis a 446 milliós lakosságú unió 11 százaléka számára lenne elegendő- írja az Azonnali.

Forrás: Azonnali; Fotó: MTI/EPA/Philipp Gülland

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.