Pesti Srácok

Letartóztattak egy migránsokat szállító hajléktalan férfit

Letartóztattak egy migránsokat szállító hajléktalan férfit

Nem jogerősen letartóztatott a Budakörnyéki Járásbíróság pénteken egy hajléktalan férfit, aki ötvenöt szír illegális bevándorlót szállított egy teherautóban Nyugat-Európa felé kedden. A rendőrök az M5-ös autópályán feltartóztatták a járművet, majd a sofőrt és utasait elfogták.

A Budapest Környéki Törvényszék az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében a történtekről azt írta: decemberben ötvenöt szír állampolgár Szerbiában megbízott egy ismeretlent azzal, hogy fejenként 3000-4500 euróért szervezze meg Nyugat-Európába jutásukat. Miután a külföldiek letétbe helyezték az összeget, január 4-én egy föld alatti alagútrendszeren át, egy kijelölt segítővel jogellenesen átlépték a szerb-magyar határt, gyalog az ország belseje felé indultak, majd egy földútnál várakoztak. Másnap a gyanúsított teherautóval felvette a szíreket, és elindult velük Ausztria felé, de a rendőrök nem sokkal később az M5-ös autópályán feltartóztatták a járművet, majd a sofőrt és utasait elfogták.

A gyanúsított – aki ellen a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság több embernek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés miatt nyomoz – bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel nem rendelkezik, feltehetően hajléktalan, így az ügyészi indítvány szerint szabadlábon hagyásával fennáll a szökés, elrejtőzés és a bizonyítás megnehezítésének a veszélye. A Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírója távmeghallgatáson meghallgatta a gyanúsítottat, és az elsőfokú bíróságnak a tárgyalás előkészítésénél hozandó határozatáig, legfeljebb február 8-áig elrendelte a letartóztatását. A döntés ellen a gyanúsított és a védője fellebbezett, ezért a végzés nem végleges, de végrehajtható – olvasható a közleményben.

Forrás: MTI; Fotó: bumm.sk (illusztráció)

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!