Pesti Srácok

Vidnyánszky: Látszik az, hogy micsoda gépezet működik a háttérben, Magyarországon és külföldön is

null

Több mint húsz sztrájkoló tanár mondott fel a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, cserben hagyva ezzel a diákokat, akiket korábban az oktatásuk folytatásáról „biztosítottak”. Vidnyánszky Attila, ez egyetemet irányító alapítvány kuratóriumi elnöke arról beszélt a Magyar Nemzetnek adott interjújában, hogy csupán vasárnap jutott el hozzájuk a hír, hogy a péntekig sztrájkoló tanárok úgy tettek, mintha maradnának.

– mondta a Magyar Nemzetnek Vidnyánszky Attila annak kapcsán, hogy a tanárok nyolcvan százalékának a pénteki felmondását csupán vasárnap kapta meg az intézmény vezetősége. A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) kuratóriumi elnöke szerint akik felmondtak, azoknak nem a diákok számítanak, őket csupán eszközként használják.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozta Vidnyánszky, aki szerint a sztrájk az indításakor is törvénytelen volt, és úgy tűnik, hogy inkább szétszakítják az egyetemet, mintsem együtt próbálnának dolgozni az új vezetéssel. A kuratóriumi elnök az újonnan kinevezett oktató, Szarvas József kapcsán megjegyezte:

– tette hozzá.

Megvan a véleménye Sárosdi Lilláról is

Vidnyánszky Attila azt is elmondta a videóban, hogy megvan a véleménye Sárosdi Lilláról is, aki korábban férje, Schilling Árpád színházában két férfit elégített ki a színpadon, meztelenül.

– mondta.

Az SZFE tegnap egyébként rövid közleményben jelezte, hogy megkezdődött az oktatás az intézményben. Azt írták, hogy a tanév második szemesztere zökkenőmentesen indult annak ellenére, hogy több oktató február 21-én vasárnap este 19 óra 30 perckor rendkívüli felmondását juttatta el az egyetem vezetőihez – írták. Mint a cikkben is olvasható: a baloldali sajtóhíresztelés ellenére a diákok bíznak a megújuló egyetem vezetésében. Mivel a jelentkezési adatok szenzitív információknak minősülnek, ezért a felvételi vizsga díját befizetők számából következtethető a jelentkezések száma. Vidnyánszky Attila a lapnak adott korábbi interjúban elmondta, hogy

– tette hozzá a kuratóriumi elnök, megjegyezve: mindössze négyen hagyták el a színművészeti intézményt.

Mint a lap írja, a felmondás időzítése előre eltervezett játszmának tűnik: míg egy hete társadalmi nyomásra a sztrájkoló tanárokat magába foglaló Freeszfe Egyesület társadalmi nyomásra lemondott a VII. kerületi Damjanich utca 6. szám alatt álló, eredetileg egy zeneiskolának felújított épületről, addig a felmondásokkal egy időben, pénteken jelentették be 101 nap után a „tanköztársaság” befejezését.

A lap arról számolt be korábban, hogy bár a sztrájkoló tanárok azt állították kérdésükre, nem vették fel a fizetést a tüntetések során, az egyetem vezetése megerősítette, hogy február 9-én minden tanár, így a sztrájkolók is megkapták a bért a munkáltatójuktól.

Forrás: Magyar Nemzet; kiemelt kép: MTI/Soós Lajos

Ajánljuk még