Pesti Srácok

Hárommilliárd forintos költségvetési csalást okozó bűnszervezet tagjait tartóztatták le Fejér megyében

Hárommilliárd forintos költségvetési csalást okozó bűnszervezet tagjait tartóztatták le Fejér megyében

A Székesfehérvári Járásbíróság egy, a költségvetésnek hárommilliárd forint vagyoni hátrányt okozó bűnszervezet hét tagjának, majd csütörtökön újabb két tagjának letartóztatását rendelte el – közölte a Fejér Megyei Főügyészség. A közlemény szerint az ügyészség minősített költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt indítványozta a szervezet tagjainak letartóztatását. A csütörtöki döntés nem jogerős, mert a védelem fellebbezett ellene.

A nyomozás adatai szerint a bűnszervezet 2018. január 1-jétől az egyik gyanúsított irányításával többszintű céghálózati formában jött létre azért, hogy az alsóbb szinten elhelyezkedő gazdasági társaságok felhasználásával a felső szinten működő tényleges kereskedők részére fiktív számlákat állítson ki, így biztosítva a számlabefogadó cégek általános forgalmi adójának jogosulatlan levonását. A számlákat jellemzően reklámtevékenységre és ahhoz kapcsolódó szolgáltatásokra állították ki. A befogadott fiktív számlák alapján jogosulatlanul levont áfa összege mintegy 3 milliárd forint, a tevékenység pedig 23 számlabefogadó céget érint. A nyomozó hatóság eddig 560 millió forintot foglalt le, illetve zárolt. A fenti bűncselekmények öttől 25 évig terjedő szabadságvesztéssel sújthatók.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Mihádák Zoltán

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!