Pesti Srácok

Lackner Csaba újabb története a kispesti éjszakából

Lackner Csaba újabb története a kispesti éjszakából

Mit nekünk a Netflix és az amerikai bűnügyi sorozatok, amikor Kispest baloldali politikusai sorra szolgáltatják a magyar éjszakai élet egyre pikánsabb történeteit. A legújabb, nyilvánosságra került hangfelvételen Lackner Csaba – akinek hasonmása gyakran szárít grammonként lisztet egy ventillátor előtt – mesél barátainak egy történetet, amelyben Somogyi Lászlóval kellett "lelépniük" Erdős László lakásáról, mert ott rosszul lett egy prostituált. A jelenet jogait még egyik krimisorozat producere sem vásárolta meg, de a történetvezetés és a karakterek kiválóak. Ha ilyen lett volna a Barátok közt, néztük volna. De annak is vége van már.

A hangfelvétel főszereplője, Erdős László akkor került először reflektorfénybe, amikor Ferenczi István LMP-s politikus rajtakapta, amint letépi a zöldpárt plakátjait, még 2019-ben (valószínűleg az összefogás jegyében). A Magyar Nemzet által megszerzett hangfelvételen Lackner vissza is utal erre az esetre:

Az ügynek lehetett némi köze ahhoz, hogy Erdős László egyébként nem szerepel a Kispestért-díj kitüntetettjei között. A hangfelvételen Lackner utal arra is, hogy honoráriuma mellett Erdős más hasznot is húzott abból, hogy az MSZP-nek fotózott, például önkormányzati lakásban pihenhette ki az éjszakai plakáttépkedést, már amikor volt ideje a pihenésre, ugyanis a kispesti képviselő szerint a kérdéses ingatlan nem feltétlen a nyugalom szigete volt. Gajda Péter egykori fotósa kapcsán további érdekeségek is elhangzottak a hangfelvételen, például:

PestiSracok facebook image

Lackner legnagyobb problémája azonban nem az volt a fotóssal, hogy örömlányokat vitt a lakására, akik aztán ki tudja, mitől lettek rosszul, vagy hogy részegen vezetett. A legnagyobb gondot az jelentette, hogy akadályozta az összefogást, amint a felvételen elhangzik:

Erdős persze szinte minden vádat tagadott, az ittas vezetést viszont elismerte. A plakáttépkedés kapcsán pedig jó baloldaliként annyit felelt: az LMP-sek kezdték az MSZP plakátjainak letépésével, ő csak visszaadta (éljen az összefogás!). A tolerancia jegyében a botrányok és plakáttépés ellenére Lackner és üzletember barátja, Somogyi László nem hagyták cserben Erdőst és továbbra is látogatták cimborájukat. Ennek egyik pikáns jelenetét is feleleveníti a hangfelvétel.

– emlékezik vissza Lackner Csaba, aki azt sem hagyja ki, hogy az egyik nő előtte azért még Somogyi kedvére tett. Somogyi egyébként házas, a kispesti összefogás képviselőnőjének férje. A felvételen említett hölgy valószínűleg nem Somogyi Lászlóné. Amellett, hogy a férfi több korrupciógyanús ügybe is keveredett, Lackner szerint nagy partiarc lehet, hiszen a felvételen elhangzottak szerint több drogos bulin is megfordulhatott. A hanganyag szerint egyébként a nő még egyszer rosszul lett a bulin, és ki kellett hívni a mentőket, akik viszont a rendőrséget is értesítették az esetről, ezért a kispesti Sebhelyesarcúnak és üzletember barátjának el kellett hagynia a helyszínt. Az egyik beszélgető fél felvetette, hogy dzsinát (randidrogot) adtak a nőnek, ám erre Lackner annyit válaszolt:

Viszont, aki erkölcsi eltévelyedést sejtene az ügyben megnyugodhat, a két nő nem prostituált volt.

– mesélte Lackner. A teljes hangfelvétel egyébként itt hallgatható meg.

Mi egyébként el sem hisszük, hogy ilyesmi a feddhetetlen ellenzék köreiben megtörténhet. Ez biztos valami paródia, amit valakinek a rosszakarói terjesztenek. Vagy nem.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: képernyőfotó

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.