Pesti Srácok

Nem ismeri el vétkességét a Koncz Ferenc halálát okozó baleset miatt felelősségre vont polgármester

Nem ismeri el vétkességét a Koncz Ferenc halálát okozó baleset miatt felelősségre vont polgármester

Az ügyészség halálos közúti baleset gondatlan okozásával vádolja Lengyelné Bús Zitát a Koncz Ferenc halálát okozó baleset kapcsán, Legyesbénye polgármestere azonban nem vállalja a felelősséget az ügyben.

A szakértői jelentés szerint Koncz a motorjával Bekecs belterületén 48-52 kilométer/órás sebességgel haladt a sávjában, amikor vészfékezési féktávolságon belül befordult elé a vádlott az autójával. Koncz vészfékezett, eldobta a motorját és belecsúszott az autóba. Olyan szerencsétlenül esett, hogy hiába volt a baleset helyszínén egy mentőápoló, ő se tudta megmenteni, annyira súlyos, élettel összeegyeztethetetlen sérüléseket szenvedett – mondta Jogg Zsolt, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség szóvivője.

A tavaly júliusban történt végzetes balesetet a Koncz Ferenc választókerületébe tartozó Legyesbénye polgármestere, Lengyelné Bús Zita manővere váltotta ki, aki jól ismerte Konczot, pár héttel a baleset előtt együtt adtak át egy utat a közelben. A polgármestert az ügyészség most halálos közúti baleset gondatlan okozásával vádolja, ő azonban nem ismerte el felelősségét, mi több, vallomásában azt állította, hogy szabályszerűen fordult meg, nem látta, hogy jön a motoros. Csak annyit ismert el, hogy a kétkerekű a védett sávban jött – tudta meg a Blikk.

PestiSracok facebook image

– írta az eset kapcsán egy Facebook-posztban az elhunyt képviselő lánya, Koncz Zsófia, akit a tavaly október 11-i időközi voksoláson országgyűlési képviselővé választottak Borsod-Abaúj-Zemplén megye 6-os számú választókerületében. Az édesapja nyomdokaiba lépett politikusnő Bíró László jobbikos, összellenzéki, antiszemita jelöltet győzte le.

Forrás: Blikk; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!