Pesti Srácok

Etikai és fegyelmi vizsgálatot kezdeményezett Hadházyékkal szemben Fülöp Erik

Etikai és fegyelmi vizsgálatot kezdeményezett Hadházyékkal szemben Fülöp Erik

A mai napon hivatalos úton etikai és fegyelmi vizsgálat lefolytatását kérvényeztem a Magyar Állatorvosi Kamara Országos Etikai bizottságánál Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő és Vass Péter, Szigetvár polgármestere ellen összeférhetetlenség és súlyos etikai vétség gyanúja miatt – írta kedden kiadott közleményében Fülöp Erik.

A független országgyűlési képviselő emlékeztetett: húsvét előtt került nyilvánosságra a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági hivatal közérdekű adatigénylése, amelyből kiderült, hogy Hadházy Ákos állatorvos 2020 januárja óta százegy kutya számára állított ki útlevelet, később a számlák és kórlapok képei is megjelentek a sajtóban az országgyűlési képviselő állatorvosi pecsétjéhez hasonlóan. Vass Péter állatorvos, Szigetvár polgármestere 2014 októbere és 2020 novembere között több mint tizennégyezer mikrochip-regisztrációt végzett el, valamint és csaknem ugyanannyi útlevelet állított ki kutyák részére. Ez a szám feltehetőleg tavaly november óta tovább emelkedhetett.

– írta a képviselő.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.