Pesti Srácok

Ítélet született a kétéves nevelt fiát agyonverő férfi ügyében

Ítélet született a kétéves nevelt fiát agyonverő férfi ügyében

Tizennyolc év fegyházra és tíz év közügyektől eltiltásra ítélte a Fővárosi Törvényszék azt a tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére, különös kegyetlenséggel elkövetett emberöléssel vádolt pesterzsébeti férfit, aki 2018 januárjában gyakorlatilag agyonverte a kétéves nevelt kisfiát.

T. István Gábor élettársi kapcsolatban élt a párjával, Hajnalkával, akinek volt egy kétéves kisfia. A férfi rendszeresen rácsapott a kisfiú fenekére, ellökte magától, vagy éppen behajította a kiságyba, hogy fegyelmezze. Az egyik januári nap Hajnalka elment otthonról, és az élettársára hagyta Marcellt. Ekkor a férfi egy kerek felszínű keskeny eszközzel bántalmazta a kisfiú nemi szervét és környékét. A kisfiú nyolc napon belül gyógyuló zúzódásos sérüléseket szenvedett. A férfi másnap ismét nekiesett Marcellnak, amikor az anyuka elment dolgozni és kettesben maradt vele. A kegyetlen férfi fejbe és mellkason vágta a kicsit, majd addig ütötte és rázta, amíg a klinikai halál állapotába nem került. T. István Gábor ezt követően segítséget kért az éppen megérkező barátjától, aki értesítette a mentőket. Eközben a nevelőapa megkezdte a gyermek újraélesztését. A mentősöknek sikerült újraéleszteniük a kisfiút, de az olyan súlyos koponya- és agysérüléseket szenvedett, hogy beállt nála az agyhalál, és három nap múlva lekapcsolták a gépről. A tucatnyi sérülést elszenvedő kisfiú életét akkor sem lehetett volna már megmenteni, ha a brutális bántalmazás után azonnali orvosi ellátásban részesül. T. István Gábor a végig tagadta a bűncselekmények elkövetését, és az utolsó szó jogán is vitatta a bűnösségét. Az ítélet után pedig a védőjével együtt felmentésért, illetve enyhítésért fellebbezett – írja a 24.hu.

Forrás: 24.hu; Fotó: Police.hu (illusztráció)

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!