Pesti Srácok

Szolgálaton kívüli biztonsági őr késelt egy szórakozóhelyen (videó)

A vád szerint egy huszonkilenc éves férfi egy VII. kerületi szórakozóhelyen – ahol biztonsági őrként dolgozott – megkéselte ismerősét, aki miatt el akarták bocsátani a munkahelyéről. A főügyészség a férfit életveszélyt okozó testi sértés bűntettével vádolja. A térfigyelő kamerák rögzítették a verekedést.

A vádirat szerint az egyik vádlott – egy 29 éves férfi – biztonsági őrként dolgozott egy VII. kerületi szórakozóhelyen. 2020. június 29-én egy ismerősével, a sértettel együtt italozott a sértett lakásán, és kábítószert is fogyasztottak. A két férfi késő délután azonban összeszólalkozott egy korábbi sérelem miatt. A sértett hazament és felhívta a vádlott egyik munkatársát, aki előtt negatív színben tüntette fel a vádlottat. Ennek hatására végül a vádlottnak telefonon fel akart mondani a főnöke. Ezek után mindkét férfi a vádlott munkahelyére, a VII. kerületi szórakozóhelyre ment. Itt a vádlott megkérte egy 27 éves ismerősét, az ügy másik vádlottját, hogy menjen vele, mert egy konfliktust szeretne rendezni, valamint magához vett egy zsebkést is. Amikor a vádlott meglátta, hogy a sértett a kollégáival beszélget, szidalmazni kezdte és rátámadt a férfira, aki védekezni kényszerült. A bántalmazásba bekapcsolódott a vádlott társa, a 27 éves férfi is, a sértettet ütlegelni kezdte. Ezt kihasználva, a 29 éves vádlott a sértetthez lépett, és a nála lévő zsebkéssel megszúrta őt a hátán. Ekkor a jelenlévő biztonsági őrök szétválasztották a verekedőket.

A Fővárosi Főügyészség a jelenleg bűnügyi felügyeletben lévő 29 éves férfit életveszélyt okozó testi sértés bűntettével vádolja, és vele szemben végrehajtandó börtönbüntetés, valamint közügyektől eltiltás kiszabására tett indítványt a vádiratban. 27 éves társával szemben garázdaság vétsége a vád, és az ügyészség azt indítványozza, hogy a bíróság őt ítélje pénzbüntetésre.

Fotó: police.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!