Pesti Srácok

A Jobbik baloldali támogatói is kezdenek felszívódni, amióta a párt megszavazta a pedofilellenes törvényt

A Jobbik baloldali támogatói is kezdenek felszívódni, amióta a párt megszavazta a pedofilellenes törvényt

Több közvélemény-kutatás is azt mutatja, hogy a Jobbik 2018-as szavazóinak túlnyomó része már a Fideszt támogatja, míg Jakab Péter a botránypolitizálásával főként a Momentumtól és a DK-tól szívott el támogatókat – mondta Deák Dániel, a XXI. Század Intézet elemzője a Magyar Nemzetnek.

Az elemző szerint nagyon érdekes a Jobbik viselkedése a pedofiltörvény kapcsán, hiszen olyan szavazókat igyekeztek megszólítani annak támogatásával, akik már réges-régen elhagyták az egykori nemzeti pártot – reagált arra, hogy a többi baloldali párttal ellentétben a Jobbik megszavazta a tervezetet. Az elemző hangsúlyozta: több közvélemény-kutatás is azt mutatja, hogy a Jobbik 2018-as szavazóinak túlnyomó része már a Fideszt támogatja, míg Jakab Péter a botránypolitizálásával főként a Momentumtól és a DK-tól szívott el támogatókat. Deák Dániel éppen ezért úgy látja, hogy nem volt logikus döntés szembemenni a balliberális szivárványkoalíció álláspontjával. Hozzátette, hogy a jelenlegi szavazóik nem is dicsérték meg őket az álláspontjuk vállalásáért a közösségi oldalon. A XXI. Század Intézet elemzője rámutatott: sokan kijelentették, hogy nagyot csalódtak a Jobbikban, és nem fognak jobbikos politikusra voksolni.

– tette fel a kérdést a politológus. Emlékeztetett, hogy a hatpárti koalíció álláspontja nem egységes sem az LMBTQ-jogok ügyében, sem a határon túli magyarok kapcsán, de például az adórendszer átalakításának kérdésében sem tudnak közös nevezőre jutni.

PestiSracok facebook image

– mondta el a szakértő a Magyar Nemzetnek.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!