Pesti Srácok

Kocsis Máté: a baloldali politikába már a vegytiszta fajelmélet is belefér?

Kocsis Máté: a baloldali politikába már a vegytiszta fajelmélet is belefér?

Most már nemcsak Gyöngyösi Márton zsidó listája és a szintén jobbikos Biró László judapestezése fér bele a baloldali politikába, hanem a vegytiszta fajelmélet is a szegedi DK–Jobbik közös jelölttől? – tette fel a kérdést a Fidesz frakcióvezetője pénteken a közösségi oldalán. Nahát, nahát, Gyurcsány úr! Mi fér még el azon az arcbőrön? – kérdezte Kocsis Máté a Demokratikus Koalíció (DK) elnökétől.

Kocsis Máté azt írta, érdekes lehet most már főnökükként mentegetni ezeket az embereket, írni róluk az izzadtságszagú, relativizáló posztokat. Sőt, Gyurcsány Ferenc pénteki bejegyzésében odáig is elmerészkedik, hogy közös éntudata lett velük – jegyezte meg. Hozzátette: a Jobbik megvásárlása együtt járt az ilyenek megvásárlásával is, és Gyurcsány Ferenc csapta be már annyiszor a magyarokat, hogy még ez is simán elfér. Kocsis Máté értékelése szerint Gyurcsány Ferenc pénteki Facebook-bejegyzésében lényegében azt írja, hogy előbb nézi el a fajgyűlöletet, mint a kormánypártot. Kérdés, hogy a magyar cigányság és zsidó honfitársaink elnézik-e magának, hogy az újnácikkal ismét hatalomra kerüljön? – írta a Fidesz frakcióvezetője, álszent gazembernek nevezve az ellenzéki politikust.

Gyurcsány Ferenc pénteki Facebook-bejegyzésében azt írta, az ellenzéki közösség nemcsak azért született meg, mert közösen indulnak a jövő évi parlamenti választáson, hanem mert az összefogás tagjainak közös éntudata lett. Közelebb áll bármelyikünkhöz bármelyikünk, mint a Fidesz, és ez a centrális erőtér halálát hozta – fogalmazott a DK elnöke.

Forrás: MTI/Facebook; Fotó: Facebook

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!