Pesti Srácok

Kásler Miklós: 2010-hez képest kétszeresére nőtt az egészségügy támogatása

Kásler Miklós: 2010-hez képest kétszeresére nőtt az egészségügy támogatása

Az egészségügy támogatása kétszeresére nőtt 2010-hez képest, és azóta nagyszabású fejlesztések indultak – mondta az emberi erőforrások minisztere a Polgári Orvoskör tagjainak tartott előadásában csütörtökön, Budapesten.

Kásler Miklós azt mondta: 2010 előtt tipikusak voltak a kórházbezárások, amelyek közül a legfájdalmasabb az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézeté (OPNI) volt, ahol megszüntettek tizenhatezer ágyat és elküldtek hatezer egészségügyi dolgozót.

– tette hozzá. Hangsúlyozta, hogy 2010 után azonban nagyszabású fejlesztések indultak, vidéken a többi közt Debrecenben, Szombathelyen, Pécsen, és ez a munka folytatódik, például Salgótarjánban. A központi régió fejlesztése pedig – fűzte hozzá – valamilyen formában érinti az összes intézetet. A humán erőforrás fejlesztése is eddig nem látott mértékű; az orvosi fizetések 2,5-szeresére nőttek, a nővérek alapbére pedig 2018 óta 72 százalékkal emelkedett. A magyar orvosok, egészségügyi dolgozók külföldi munkavállalása lényegesen csökkent.

PestiSracok facebook image

– ismertette a miniszter. A népegészségügyi helyzetről szólva elmondta: a halálokok között Magyarországon a keringési rendellenességek vezetnek 50 százalékkal, ezt követik a daganatos megbetegedések 26 százalékkal.

– tette hozzá. Ebben az összefüggésben megemlítette, hogy két pályázat 10 milliárd forinttal támogatja a keringési és daganatos megbetegedések prevencióját.

Kásler Miklós kitért arra is: 2010 óta a kötelező oltások száma 12-ről 13-ra emelkedett; az átoltottság nemzetközi összehasonlításban kiemelkedő, 99,6–99,8 százalékos.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Attila

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!