Pesti Srácok

Századvég: a közvélemény szerint Magyarország biztonsága az első

null

A közvélemény szerint Magyarország biztonsága az első, 10-ből 9 magyar úgy látja, hogy az ország nem sodródhat bele fegyveres konfliktusba - közölte a Századvég legújabb közvélemény-kutatása eredményét vasárnap az MTI-vel.

Az intézet közleménye szerint a felmérés feltárta az ukrán-orosz konfliktussal kapcsolatos magyar lakossági attitűdöket, kitérve a magyar-ukrán határ katonai védelmének kérdésére is.

- fogalmazott a Századvég. Kiemelték, a felmérés szerint a megkérdezettek 98 százaléka gondolja úgy, hogy mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy hazánk ne kapcsolódjon be az ukrán-orosz fegyveres konfliktusba, míg a Magyarország háborús részvételét támogatók aránya mindössze 1 százalék.

PestiSracok facebook image

- tájékoztatott a Századvég. A kutatás rámutat, hogy 10-ből 9 válaszadó (90 százalék) szerint Magyarország biztonsága az első, továbbá kulcsfontosságú, hogy Magyarország ne sodródjon fegyveres konfliktusba, ezzel szemben a megkérdezettek 9 százaléka az orosz agresszió elleni fellépésben való aktív részvételt, valamint Vlagyimir Putyin orosz elnök megbüntetését tartja fontosabb, sürgetőbb feladatnak.

A Századvég ehhez kapcsolódóan hangsúlyozta, hogy a magyarok 90 százaléka egyetért azzal, hogy hazánk az elmúlt napokban megerősítette a magyar-ukrán határ katonai védelmét, ugyanakkor 7 százalékuk ellenzi ezt az intézkedést.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Ajánljuk még