Pesti Srácok

Toroczkai szerint a Jobbik egy elvek nélküli párt

Toroczkai szerint a Jobbik egy elvek nélküli párt

Jakab Péter ismét arculatot váltott és az eddig megszorításpárti politikáról hirtelen oltásellenesre fordult néhány szavazat megszerzésének reményében. A Jobbikból kivált Mi Hazánk elnöke, Toroczkai László közleményben reagált volt pártja újabb pálfordulására.

Választási kampányfogásként indított egy semmit nem érő petíciót a kötelező oltások ellen Jakab Péter, a Jobbik elnöke. Jakab és pártja eddig egészen mást képviselt, és mindvégig a Covid-oltásokat népszerűsítette. Eddig Jakab Péter is arról posztolt büszkén, hogy a sokadik oltást is beadatta magának. 2021. április 10-én a balliberális pártok – köztük a Jobbik is – közös közleményben követelték a kormánytól, hogy a minél gyorsabb és szélesebb körű lakossági beoltás érdekében törölje el az oltási regisztrációt.

– emlékeztet közleményében a volt jobbikos politikus. Toroczkai kitért arra is, hogy bő két héttel ezelőtt újabb közös közleményben követelték a balliberális pártok (köztük a Jobbik) az oltás felpörgetését. Akkor pontosan így fogalmaztak:

PestiSracok facebook image

A Mi Hazánk elnöke szerint ezek után joggal merül fel a kérdés, hogy a Jobbik megvonja-e a támogatást a szentendrei összellenzéki képviselőjelölttől, a Momentum színeiben politizáló Buzinkay Györgytől, aki már 2020 decemberében arra szólította fel a kormányt, hogy tegyék kötelezővé az oltást.

– írta közleményében az oltásellenes politikus.

Forrás: Mi Hazánk sajtóközleménye; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!