Pesti Srácok

Politikai hullarablás zajlik a Jobbik megmaradt tetemén Novák Előd szerint

Politikai hullarablás zajlik a Jobbik megmaradt tetemén Novák Előd szerint

Politikai hullarablás zajlik a Jobbikban – jelentette ki Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke, országgyűlési képviselője szerdán, az M1 aktuális csatornán. A politikus azt is kifejtette, hogy megítélése szerint a jelenlegi balliberális ellenzék nemhogy kormányzásra, de még ellenzéknek is alkalmatlan.

Novák Elődöt annak kapcsán kérdezték, hogy kedden az Országgyűlésben "parizeus" feliratú, Jakab Péterre mutató táblát tartott a Jobbik frakcióvezetőjének felszólalása alatt. Az egykor a Jobbikban politizáló Novák Előd elmondta, hogy nem asztisztálhat "biodíszletként" Jakab Péter "ámokfutásaihoz", és tiltakoznia kell azon "álszent, farizeus" politikával szemben, amelynek keretében Jakab Péter folyamatosan a "nép szegénylegényének" próbálja beállítani magát, miközben több mint 2,6 millió forintos havi fizetést kap az egyéb juttatásokon felül. Úgy fogalmazott:

Álláspontja szerint a pártban mindenfajta politikai elvszerűséget nélkülözve marakodnak a Jobbiknak járó párttámogatáson. Novák Előd azt mondta, a Jobbik "köpönyegforgatásával szemben" a Mi Hazánk konstruktív, értékalapú politikát kíván folytatni. Erre példaként hozta törekvésüket a rendszerváltás előtti ügynöklisták nyilvánosságra hozatalára, a kommunista luxusnyugdíjak megvonására vonatkozóan. Karácsony Gergely főpolgármesternek az ellenzéki összefogás választási teljesítményét bíráló szavaira reagálva Novák Előd úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

A Mi Hazánk alelnöke szólt arról is, hogy pártja szerint az idejétmúlt politikusi privilégiumnak, a mentelmi jognak véget kell vetni, és egy hétpontos, politikusbűnözés elleni csomagot állítottak össze.

Forrás: MTI; Fotó: parlament.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!