Pesti Srácok

Szili Katalin: nemzeti önbecsülés, büszkeség és jövőkép nélkül nincs nemzeti megmaradás

Szili Katalin: nemzeti önbecsülés, büszkeség és jövőkép nélkül nincs nemzeti megmaradás

A magyarok történelme már sokszor bebizonyította, hogy nemzeti önbecsülés, őszinte összetartozás-tudat, büszkeség és jövőkép nélkül nincs nemzeti megmaradásunk – jelentette ki Szili Katalin miniszterelnöki megbízott csütörtökön, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Mátészalkán. A politikus a nemzeti összetartozás napja alkalmából tartott országzászló-avatáson közölte: ma a trianoni tragédiát csak úgy tudjuk felülírni, ha számítunk egymásra és segítjük egymást a mindennapokban.

Szili Katalin úgy fogalmazott: az elmúlt évek küzdelme jól mutatja, hogy a magyar nemzetnek van tartása, amely ebből a nemzeti büszkeségből táplálkozik. Kossuth Lajos szavait idézve hangsúlyozta: a magyar nemzet nem mondott le önmagáról, mi még a tragédiából is erőt tudtunk meríteni, és ezt tanította meg a magyarokat arra, hogy csak és kizárólag a nemzet összetartozása jelentheti a jövőt. A szatmári város legmagasabb pontján, a kegyeleti parkban emelt zászló avatásán a miniszterelnöki megbízott kifejtette: június 4. már nem a gyász napját, hanem a nemzeti megmaradás ünnepét jelenti a nemzet számára. Az a nemzet – folytatta –, amely amellett, hogy kitartó, erős is, "mindennél ellenállóbb a gyűlölettel és a megosztással szemben". A miniszterelnöki megbízott arról beszélt, hogy Kelet-Közép-Európában a békés nemzeti együttélés lehet az, amely "újrarajzolhatja" Európa súlypontját, és ezt a napot is a valódi "európaiság" napjává emelheti.

– tette hozzá. Szili Katalin kiemelte: a békediktátumot nem lehet meg nem történtté tenni, de a hatását tompítani kell.

PestiSracok facebook image

– mondta a miniszterelnöki megbízott.

Az eseményen beszédet mondott Kovács Sándor, a térség fideszes országgyűlési képviselője és Hanusi Péter, Mátészalka Fidesz–KDNP-s polgármestere, majd az ünnepség végén felvonták a nemzeti zászlót.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Mohai Balázs

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!