Pesti Srácok

Putyin döntött: egymillió rubelt kapnak a tízgyermekes orosz anyák

Putyin döntött: egymillió rubelt kapnak a tízgyermekes orosz anyák

Az anyák jutalma egymillió rubel (valamivel több mint 6,5 millió forint), amit egy összegben fizetnek ki nekik akkor, amikor a tizedik gyermek betölti az első életévét.

Az orosz elnök egy hétfőn aláírt rendeletében visszahozta a Hős Anya elnevezésű kitüntetést, amelyet még Sztálin alapított 1944-ben, amikor a Szovjetuniónak a II. világháború eredményeként borzalmasan nagy emberveszteséget kellett elkönyvelnie. Később közel 400 ezer nő kapta meg a Hős Anya kitüntetést, amit egészen a Szovjetunió 1991-es összeomlásáig rendszeresen kiosztottak. Több mint 30 év után Putyin most visszahozza az elismerést, az erről beszámoló Moscow Times szerint azért, mert elmondása szerint kardinális intézkedésekre van szükség ahhoz, hogy megoldják a népességfogyás egyre égetőbb problémáját.

A lap szerint azok a nők „pályázhatnak” majd a kitüntetésre, akik világra hoztak legalább tíz orosz állampolgárságú gyermeket. Jutalmuk egymillió rubel (valamivel több mint 6,5 millió forint), amit egy összegben fizetnek ki nekik akkor, amikor a tizedik gyermek betölti az első életévét. További feltétel, hogy a tizedik gyermek első születésnapján idősebb testvérei mind életben legyenek; csak azok esetében tesznek kivételt, akik terrorcselekmény vagy más fegyveres bűncselekmény következtében vesztették életüket „idő előtt”.A pénzjutalom mellett a kitüntetett anyák a megígértek szerint orosz zászlóval ellátott aranyérmeket is kapnak majd.

Forrás: mandiner.hu; Fotó: MTI/EPA/Szputnyik/Elnöki sajtószolgálat/Elnöki sajtószolgálat

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!