Pesti Srácok

Medvegyev az új brit miniszterelnökről: Margaret Thatcherként pózol, anélkül, hogy képességeinek akár töredékével rendelkezne

Medvegyev az új brit miniszterelnökről: Margaret Thatcherként pózol, anélkül, hogy képességeinek akár töredékével rendelkezne

Úgy tűnik, hogy Liz Trussnak nincs sok rajongója a magas rangú orosz tisztviselők között – ami nem meglepő, tekintettel arra, hogy erősen bírálta Moszkvát. Az új brit miniszterelnököt Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök is tűz alá vette, aki a Telegramon „Őrségváltás Nagy-Britanniában: őrült-nagybácsi ment, bolond-nagynéni jött” címmel poénkodott a Telegramon.

Truss asszonyt „inkompetens és középszerű termonukleáris orosz russzofóbként” jellemezte, mondván, hogy Margaret Thatcherként pózol, „anélkül, hogy képességeinek akár 5%-kal is rendelkezne”.

– mondta.

PestiSracok facebook image

Forrás: mandiner.hu; Fotó: MTI/EPA/Dmitrij Asztahov

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.