Pesti Srácok

A Megafon tényfeltáró dokumentumfilmben fedte fel, mit ígérhetett a baloldal az amerikai támogatásért (Videó)

Mióta Márki-Zay Péter bevallotta, hogy dollármilliókat kaptak amerikai "támogatóktól" a kampányukhoz, meglehetősen ingatag lábakra került a baloldal narratívája, miszerint őket csak külföldre menekült magyarok támogatták az Action for Democracyn keresztül (bár feltesszük, egy milliárdos külföldre szakadt magyar keze ott lehet a kampánypénzek mögött). A Megafon tényfeltáró dokumentumfilmjében Bohár Dániel járt utána, hogy mégis mit kérhettek ezek a "jólelkű nyugati barátok" cserébe a baloldalba tömött pénzekért.

Bohár Dániel a Patrióta YouTube-csatornáján megjelent filmjében leplezi le az ellenzéket, miután a baloldal miniszerelnök-jelöltje, Márki-Zay Péter kikotyogta, hogy dollármilliókkal támogatta őket az Amerikai Egyesült Államokban bejegyezett Action for Democracy nevű szervezet. A Megafon első dokumentumfilmje arra keres választ, hogy miért lehetett érdeke egyes amerikai csoportoknak kolosszális összegeket önteni a baloldal választási kampányába.

A csaknem huszonkét perces filmben bemutatják, hogy a mintegy kétmilliárd forintnyi amerikai támogatásért cserébe „hogyan vált dollárbaloldallá” az ellenzék, és felteszik, majd meg is válaszolják a súlyos kérdéseket. Tiltott pártfinanszírozás a baloldali ellenzéknél, vagy milliárdos politikai ügyeskedés? Kik azok a magyar politikusok, akikre az amerikai dollármilliókat rábízták? Ki a kulcsember a dollármilliós politikai biznisz mögött? Vajon kinek van elég pénze és hatalma, hogy több száz millió dollárt adjon politikai kampányra a magyarországi baloldalnak? Ki lehet az, aki titkosszolgálati segítséggel képes létrehozni egy dollármilliós összeg kezeléséhez szükséges nemzetközi hálózatot? Lebukásuk után hogyan akarták eltüntetni a dollármilliók nyomait? Bohár a Megafon első dokumentumfilmjében, bemutatja az Amerika legfelsőbb köreiben mozgó nehézsúlyú embereket, s beszél arról is, hogy a dollárbaloldal a machinációk ellenére miért nem került hatalomra áprilisban.

Forrás: YouTube; Fotó: Képernyőfotó

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!