Pesti Srácok

Emberkereskedelem és gyermekprostitúció miatt emeltek vádat három ember ellen

Emberkereskedelem és gyermekprostitúció miatt emeltek vádat három ember ellen

Vádat emelt a Fővárosi Főügyészség egy 53 és egy 56 éves nő, illetve utóbbi élettársa ellen, amiért „megélhetésüket abból biztosították, hogy – többek között kiskorú, illetve kiszolgáltatott helyzetben lévő – nők prostitúciós tevékenységét felügyelték” az V. kerületben.

A vádirat szerint „a prostitúciós tevékenységet végző sértettek az általuk megkeresett összegeknek a két nő által előre meghatározott részét”, úgynevezett „madámpénz” címén kellett kifizetniük a két nőnek. A sértettek ügyfelei jellemzően belvárosi szállodák külföldi vendégei voltak. Az 53 éves nő négy sértett – köztük egy kiskorú –, míg a másik nő és élettársa öt sértett – köztük két kiskorú – nő kizsákmányolásában vettek részt. A sértettek között volt olyan, aki gyermekotthonból szökött el és kezdett prostitúcióba, illetve a vádlottaknak voltak olyan társaik is, akik a saját, érzelmileg kihasznált párjaikat ajánlották fel prostitúcióra. Utóbbi bűntársaik ellen elkülönített büntetőeljárás folyik.

A Fővárosi Főügyészség a vádlottakkal szemben minősített emberkereskedelem, kitartottság, üzletszerű kerítés, gyermekprostitúció miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre, és velük szemben fegyházbüntetés, valamint pénzbüntetés kiszabását indítványozza. A két nő bűnügyi felügyelet alatt áll, a férfi más ügyben kiszabott jogerős szabadságvesztését tölti.

Forrás: Fővárosi Ügyészség

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!