Pesti Srácok

Azok a fránya taxikártyák – Gyanúsítottként hallgatták ki a DK-s önkormányzati képviselőt

Azok a fránya taxikártyák – Gyanúsítottként hallgatták ki a DK-s önkormányzati képviselőt

A Mandiner információi szerint Nemes László pesterzsébeti önkormányzati képviselőt a rendőrség gyanúsítottként hallgatta ki, miután kiderült, hogy a családja is használhatta a számára kijelölt taxikártyákat. A kerületi Fidesz-frakció mellett még saját önkormányzata is feljelentést tett a politikus ellen.

Az akkori lapértesüléseket Demjanovich Orsolya jegyző is megerősítette, aki szerint Nemes a polgármesteri hivatal számlájára 1 057 760 forintot utalt át „Nemes László felmerült taxi költségek térítése” közleménnyel.

– mondta el korábban a jegyző, majd azzal folytatta, hogy megküldték a feljelentést az illetékes hatóság felé. A Mandiner információi szerint a rendőrség megkezdte a nyomozást az ügyben és Nemes Lászlót a hatóságok gyanúsítottként hallgatták ki sikkasztás bűntett megalapozott gyanúja miatt. A lapnak így reagált a DK-s politikus:

PestiSracok facebook image

A benzinnel sem spórolt

Először az Adatradar írta meg, hogy a Nemes László részére az önkormányzat által kiadott taxikártyát a családja is nagy előszeretettel használhatta. Buc-Horváth Gabriella, a kerület önkormányzati képviselője a Mandinernek az ügy kirobbanását követően úgy fogalmazott: a gyurcsányista alpolgármester „családi vállalatként kezeli beosztását Pesterzsébeten”. Nemes László 2,6 millió forintért tankolt üzemanyagot 2019 ősze óta Škoda Octaviájába. A Gyurcsány-párti politikusnak egy dízeles Škoda Octaviája van, de volt idő, amikor benzinre is költött, nem is keveset. A dízel Škoda Octaviának a gyártó tájékoztatása szerint 50 literes a tankja, ám a politikusnak ugyanakkor sikerült időnként többet, akár 57 litert is beletöltenie.

Forrás: Mandiner; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!