Pesti Srácok

Április 1-jei limitált kiadásban érkezik a Zokni Ízű Csíki Csipsz

Április 1-jei limitált kiadásban érkezik a Zokni Ízű Csíki Csipsz

Sose lehessen tudni, tényleg a boltok polcaira kerül-e áprilisi tréfa gyanánt a Tiltott Csíki Sör Manufaktúra legújabb terméke, a Zokni Ízű Csíki Csipsz. Az ízvilág kedvelőinek a gyártó azt ígéri, a termék garantáltan vegán, gluténmentes, gyógynövénytartalmú csemege lesz.

Semmiben sem lehetünk biztosak a Csíki Sör Manufaktúra legújabban meghirdetett, limitált kiadású termékével kapcsolatban. A gluténmentes, gyógynövény tartalmú és természetesen vegán Zokni Ízű Csíki Csipszet ugyanis hiába hirdetik április 1-jei debütálással, van más olyan meghökkentő termék is a cég palettáján, hogy ki tudja... Emlékezetes, a megjelenés idején számoltunk be arról, hogy a cég Székely Medve Trutyi néven dobta piacra eredeti medvekaki tartalmú termékét, amely számtalan kérdést is fölvetett bennünk:

  • vajon az indította el az ötletet, hogy a hülye magyarok úgyis mindent megvesznek, amire ráírják, hogy székely?
  • vagy mindez a régóta tarthatatlan romániai medvehelyzet szimbolikus kritikája?
  • trollság, hiszen a lelke legmélyén ki ne szerette volna haverját, ellenségét megajándékozni egy kis konzerv medveszarral?
  • vagy tükör a minden szart összevásárló fogyasztói társadalom elé?

Nos, mindenesetre a Zokni Ízű Csipsz is elgondolkodtatta a rajongókat, például arról, hogy bocskor ízűt még szívesebben vásárolnának. Sajnos többen nem voltak elégedettek a Csíki Csipsz termékeivel: az egyik hozzászóló például a világ egyik legnagyobb kisebbségének folyamatos kirekesztését nehezményezte, jelesül a balkezeseket. Mint fogalmazott:

PestiSracok facebook image

Mint kiemeli:

Persze voltak, akik korábbi világtapasztalataik miatt sem zökkentett ki a bejelentés, és még erre is rá tudtak tromfolni. Mint az egyik hozzászóló jelezte:

Vezetőkép: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!