Pesti Srácok

Szakértői kormányzás: Vadai Ágnes Pumped Gabóra hivatkozva kritizálta a Fertő-tó fejlesztését

Szakértői kormányzás: Vadai Ágnes Pumped Gabóra hivatkozva kritizálta a Fertő-tó fejlesztését

A baloldali politikai legendárium egyik gyakran idézett eleme a úgynevezett szakértői kormányzás, amelynek lényege szerint olyan szakirányos diplomával rendelkező egyéneket rakunk döntési pozícióba, akiknek véletlenül mindenben egyezik a véleménye az éppen aktuális balos narratívával. Szakértelmük megkérdőjelezhetetlenségének alapja pedig, hogy Hivatalos Szakértői ÁlláspontjukatTM képesek napok alatt 180 fokkal szembeállítani korábbi, szintén megkérdőjelezhetetlenül igaz szakmai véleményükkel. Főleg akkor, ha egyik álláspontnak sincs köze a valósághoz. Számos ilyen Hivatalos Szakértőt ismerhettünk eddig, most azonban új arc lépett elő az árnyékból: Vadai Ágnes a Pumped Gabó művésznéven tevékenykedő trash-reality celebet citálta parlamenti felszólalásában, mint a Fertő-tó fejlesztésért aggódó releváns (szak)véleményt.

„Miért kellett tönkre tenni a Fertő-tó környékét?” címmel fordult írásbeli kérdéssel a Fertő-tónál tervezett beruházás kapcsán Lázár János építési és közlekedési miniszterhez a DK-s Vadai Ágnes. Az ellenzéki politikus a Litkai Gergely humorista által nemrég közzétett ironikus videóra hivatkozva azt írta, hogy

A kérdésre Csepreghy Nándor, az Építési és Közlekedési Minisztérium államtitkára válaszolt, hangsúlyozva, hogy súlyosan megalapozatlan a Fertő-tó környékének tönkretételéről szóló állítás, a beruházás pedig minden szükséges környezetvédelmi engedéllyel rendelkezik és folyamatos biomonitoring rendszer követi a helyi élővilág alakulását.

PestiSracok facebook image

– írta válaszában Csepreghy Nándor.

Forrás: Mandiner, Fotó:

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.