Pesti Srácok

Schmidt Mária: nagyon úgy tűnik, hogy az USA Európában már sehol nem tűri a semlegességet

Schmidt Mária: nagyon úgy tűnik, hogy az USA Európában már sehol nem tűri a semlegességet
20221115 Budapest -- Médiaegyensúly konferencia, XXI. Század Intézet, Terror Háza, Schmidt Mária főigazgató, XXI. Század Intézet // fotó: Hatlaczki Balázs

Nagyon úgy tűnik, hogy az USA Európában már sehol nem tűri a semlegességet - állapítja meg Schmidt Mária legújabb, a Látószög blogon megjelent elemzésében. A Terror Háza Múzeum főigazgatója az egyre inkább elhidegülő amerikai-kínai kapcsolatok történeti hátterét bemutatva Tajvan szerepét is bemutatja a világpolitikai folyamatok változásában.

Az egyre inkább elhidegülő amerikai-kínai kapcsolatokat elemezte legújabb blogbejegyzésében Schmidt Mária, külön vizsgálva az amerikai külpolitikát Tajvan, Kína és Oroszország összefüggésében. A Terror Háza Múzeum főigazgatója elemzésében többek között arról ír, „2022-ben az orosz–ukrán háború kitörésekor az USA nyíltan meghirdette, hogy térdre akarja kényszeríteni az orosz gazdaságot, el akarja távolítani Putyin elnököt a hatalomból, hogy egy Jelcinhez hasonló, nyugatbarát bábelnököt állíthasson a helyére és kliensállammá változtathassa Oroszországot”. Bár ez valójában az amerikaiaknak sem érdeke, „a globális dél a nyugatiak oroszellenes koalícióját az egykori gyarmatosítókkal azonosítja”. Megítélésük szerint

Schmidt Mária úgy véli,

PestiSracok facebook image

Az elemzés megállapítja, bár az ürügy Tajvan, az indok pedig látszólag a tajvani demokrácia megvédése, a tényleges ok az a kihívás,

A teljes elemzés a Látószög blogoldalán olvasható.

Forrás: Látószög; fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.