Pesti Srácok

Kiderült, hogy miért támadja a Momentum a magyarországi beruházásokat

Kiderült, hogy miért támadja a Momentum a magyarországi beruházásokat

Miközben a Momentum lelkesen támadja a hazai akkumulátorgyárak építését és későbbi sikeres működését, kenyéradójuk Franciaországban kőkemény lobbit folytat, hogy a kínaiak náluk fektessenek be. Meglepődni azonban most sem sikerült. A Momentum tovább gyalázza a magyar nemzetet a hazaárulásával.

– írta Facebook-oldalán Deák Dániel arra reagálva, hogy a francia gazdasági miniszter több kínai befektetést, akkumulátorgyárat és mélyülő gazdasági kapcsolatokat szeretne látni Pekinggel.

PestiSracok facebook image

A Híradó.hu szerint Franciaország – követve Németország példáját – nem a leválás felé tett lépéseket Kínával kapcsolatban. Ezt erősíti a francia gazdasági miniszter szándéka is. A Momentum, amely a népszerűségszerzés reményében kitartóan és látványosan küzd az akkumulátorgyárak megépítése ellen, nemrégiben a debreceni önkormányzat épületét helyezte blokád alá, ezzel akadályozva a debreceniek ügyintézését és az önkormányzati alkalmazottak munkáját, akiket többszöri kérésre sem engedtek be. A Fidesz szerint a jogellenes momentumos demonstráció célja az volt, hogy Papp László polgármester népszavazást írjon ki az akkumulátorgyárral kapcsolatban.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.