Pesti Srácok

Az oroszok is megerősítették, hogy Prigozsin a lezuhant repülőn volt

Az oroszok is megerősítették, hogy Prigozsin a lezuhant repülőn volt

Jevgenyij Prigozsin, a Wagner zsoldoscsoport alapítója rajta volt a tveri régióban lezuhant repülőgépen – közölte szerda este a Roszaviacija (orosz légiügyi hatóság).

A Roszaviacija MNT-Aero légitársaságra hivatkozó közleménye szerint a gépen háromfős személyzet és hét utas tartózkodott, köztük Prigozsin és a csoport parancsnoka, Dmitrij „Wagner” Utkin is.

Prigozsin és Utkin haláláról korábban Vlagyimir Rogov, Zaporizzsja megye Moszkva által kinevezett igazgatási főtanácsának tagja is bejelentést tett Wagner-tagokra hivatkozva, és ezt állította több, a katonai magánvállalattal kapcsolatba hozott Telegram-csatorna is.

Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Anatolij Malcev

PestiSracok facebook image
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról
Ajánljuk még

Őrizetbe vették a halásztelki polgármestert – fiktív foglalkoztatás és milliós kár gyanúja

Forró drót április 16.
Komoly büntetőügy rázta meg Pest vármegyét: a gyanú egy fiktív foglalkoztatási konstrukció köré épül, amelyben a halásztelki polgármester idős hozzátartozója tényleges munkavégzés nélkül juthatott jelentős jövedelemhez az Országgyűlés Hivatalatától. A Központi Nyomozó Főügyészség ma őrizetbe vette Nagy Barnabást, Halásztelek polgármesterét.