Pesti Srácok

Karácsony Gergely haverja szerint a fehérek nem igazi londoniak

Karácsony Gergely haverja szerint a fehérek nem igazi londoniak

Ahogy azt tegnap megírtuk, London polgármestere a város hivatalos oldalán megjelent posztjában azt állította, hogy a fehér családok nem valódi londoniak – számolt be róla a V4NA nemzetközi hírügynökség. Sadiq Khan bocsánatkérésre kényszerült.

A poszt a Greater London Authority (GLA) hivatalos weboldalon közzétett útmutatóban jelent meg, és amely azt írja: London egy város minden londoni számára, és a polgármester azt ígérte, hogy minden korosztályt, nemet, szexuális irányultságot és családi összetételt igyekszik megszólítani a településen. Azonban úgy tűnik, hogy vannak olyan csoportok, amelyet mégis diszkriminálna a városvezetés. Az útmutatóban ugyanis felbukkant egy kép, amelyen egy fehér házaspár két gyermekkel sétál a Temze partján. A képen lévő címkén az állt, hogy „nem reprezentálja az igazi londoniakat”.

Emlékezetes: Karácsony Gergely főpolgármester is gratulált London polgármesterének annak idején. Karácsony szerint Khan győzelme „örömhír a progresszív várospolitikának”. Véleménye szerint Sadiq Khan egy szociálisan érzékeny politikus, aki sokat tett London élhetővé tételéért. Ebben az ügyben most nem posztolt semmit Budapest főpolgármestere.

https://twitter.com/EndWokeness/status/1693233877328728071?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1693233877328728071%7Ctwgr%5E087885c627a852397f786c4cae6cb9158dd4ce83%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fmagyarnemzet.hu%2Fkulfold%2F2023%2F08%2Fa-feher-csaladok-nem-valodi-londoniak-a-polgarmester-szerint

Forrás: Mandiner; Fotó: Facebook

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!