Pesti Srácok

Az USA budapesti nagykövetsége nem adott vízumot Szöllősi Györgynek

Az USA budapesti nagykövetsége nem adott vízumot Szöllősi Györgynek

Nem adott vízumot az USA budapesti nagykövetsége Szöllősi Györgynek, a Nemzeti Sport főszerkesztőjének, ezzel megtagadva a beutazását az Államokba - írja az Index.hu. A portál megkeresésére Szöllősi György elmondta: egyelőre ő sem kapott bővebb tájékoztatást, így nem tud bővebben reagálni. Ezzel meghiúsult a Nemzeti Sport főszerkesztőjének amerikai sportdiplomáciai útja. Szöllősi a Chicagói Magyar Kultúrtanács felkérése alapján péntek reggel nyitotta volna meg a jubileumi 25. Árpád-kupát. Erre azonban nem lesz lehetősége, mivel a nagykövetség megtagadta a vízumot.

„A chicagói magyar közösség meghívására vettem volna részt az észak-amerikai magyarok hagyományos futballtornáján, az immár 25., jubileumi Árpád-kupán, amelyet a Chicagói Magyar Kultúrtanács felkérése alapján péntek reggel nyitottam volna meg” – írja a közösségi oldalán megosztott bejegyzésében a főszerkesztő.

Forrás: Index, Facebook/ Fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.