Pesti Srácok

szöllősi györgy

"A legfontosabb a béke üzenete" – Így értékelték a Fidesz kampánynyitójának témáit a résztvevők (Videó)

Gulyás Áron ‎PS Riport 2024 április 19.
Kampánynyitó rendezvényt tartott a Fidesz–KDNP, amelyen egy választási manifesztum elfogadását is bejelentette a kormányfő. Orbán Viktor az eseményen hangsúlyozta: Magyarország nem akar újra nagyhatalmak játékszerévé válni, nem akar háborút, ezért kell kitartania a béke mellett úgy hazánkban, mint Brüsszelben, az ENSZ-ben vagy a NATO-ban. Mint fogalmazott, "hogy Brüsszelben is értsék: no migration, no gender, no war. Ez a Fidesz választási manifesztuma." A rendezvényt követően politikusok, médiaszakemberek értékelték a kampánynyitó legfontosabb témáit, valamint a NatCon konferencia elleni botrányos karhatalmi fellépésről is kifejtették véleményüket. Mint ismert, a brüsszeli rendőrség kedden blokád alá vette a Nemzeti Konzervativizmus Konferenciát, amelyen Orbán Viktor miniszterelnök is részt vett volna. A pódiumbeszélgetést végül szerdán megtartották, amelyen a magyar kormányfő többek között arról is beszélt, hogy új vezetőkre van szükség Európában. Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója lapunknak úgy fogalmazott: "a probléma az, hogy a békét, a béke hangjait akarják elhallgattatni, ez a politika Brüsszelben". Zsigmond Barna Pál, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának parlamenti államtitkára szerint sajnálatos, hogy miközben szólásszabadságról meg demokráciáról prédikálnak, egy ilyen eset megtörténhet. Részletek a videóban!
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!