Pesti Srácok

Pikó Józsefvárosa - Ön is mondhat a polgármester úrnak egy vicces vagy hihetetlen történetet a kerületi drogosokról, hajléktalanokról és prostituáltakról

Pikó Józsefvárosa - Ön is mondhat a polgármester úrnak egy vicces vagy hihetetlen történetet a kerületi drogosokról, hajléktalanokról és prostituáltakról

Az ostromállapot tüneteit mutató Józsefváros polgármestere, Pikó András pikáns programsorozattal szórakoztatja a felelőtlenül rábízott kerület lakóit. "Az én Józsefvárosom" elnevezésű találkozókon ugyanis bárki elmondhat egy sztorit, vicces, hihetetlen történetet, meghatóan szép pillanatot a kerületről, ahol lakik. A legközelebbi ilyen találka a Teleki téri piacon szeptember 21-én, csütörtökön este 6-tól kerül majd megrendezésre, amely már csak azért is izgalmas lesz, hogy láthassuk, mennyiben fordul a romantika helyett a realizmus felé az előadott történetek iránya drogosokról, hajléktalanokról, a nyilvános WC-kben pásztorórákat tartó prostituáltakról...

Már csak azért is fontos lenne ez, mert Pikó polgármestersége alatt ismét a drogosok, hajléktalanok és utcalányok kerületévé vált Józsefváros, ezt maga a városatya sem nagyon tudja már takargatni. A Metropol nemrégiben számolt be például arról, a Losonci téren ismét megjelentek a prostituáltak és a drogosok,

Talán kár volt Pikónak felmondania a kerület fideszes vezetése idején megkötött együttműködéseket a rendőrség és az önkormányzat között, valamint felszámolnia a polgárőrséget is. A józsefvárosi polgármesternek ráadásul volt legalább egy éve, hogy rendet tegyen a kerületben. Pikó már egy 2022 júniusi lakossági fórumon elismerte, hogy romlott a közbiztonság, ekkor volt alkalma meghallgatni a kerület lakóinak panaszait is. A Népszínház negyedben élőket már akkor rendkívül zavarták a tereket elárasztó hajléktalanok, a Hírnyolc tudósítása szerint csak úgy ömlöttek a panaszok az elkeseredett emberekből.

PestiSracok facebook image

Egy idősebb hölgy például arról beszélt, a közelmúltban megtámadták, hasba akarták rúgni, amiért szólt, hogy ne hangoskodjanak. Ezenkívül a II. János Pál pápa téren paráználkodó fedél nélküliekre is panaszkodott. Egy másik hölgy – aki egyébként karitatív munka keretében főzni is szokott hajléktalanoknak – arról beszélt, hogy amit nap mint nap a köztisztasággal kapcsolatban tapasztal (emberi ürülék, hányás az utcákon), az már neki is sok. Pikó hiába próbálta a már akkor tarthatatlan helyzetet azzal magyarázni, hogy az ország minden tájáról érkeznek Józsefvárosba a hajléktalanok, valójában ő maga az, aki támogatja a szervezett betelepülést segítő szervezetek többségét.

Forrás: facebook.com/Metropol; vezetőkép: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!