Pesti Srácok

Brüsszel minket is kötelezne az LMBTQ-párok örökbefogadási jogának megadására

Brüsszel minket is kötelezne az LMBTQ-párok örökbefogadási jogának megadására

Kiskapukat használva akarja kijátszani a gyermekvédelmi törvényt és rákényszeríteni hazánkra az LMBTQ-lobbit Brüsszel. Egy törvénytervezet szerint valamennyi tagországban kötelezővé tennék annak elismerését, ha valaki szülői jogosultságot szerzett egy tagállamban. Ezzel pedig a magyar jogszabályokat megkerülve erőltetnék rá hazánkra az akaratukat.

Bár a végső döntést az Európai Tanács hozza meg, ráadásul még hátravan az Európai Parlament erről szóló szavazása is, utóbbi szervezet jogi bizottsága már kimondaná: ha valaki szülői jogosultságot szerzett egy tagállamban, azt valamennyi országban kötelező lesz elismerni – tudta meg a Mandiner. Mint írják, az erről szóló közlemény idézi az előterjesztőket, akik szerint ma különböző szabályok vonatkozhatnak az eltérő tagállamokból származó szülők alkotta családokra, illetve gyermekeikre. Ez azzal járhat, hogy egy gyermek jogi értelemben akár el is veszítheti egyik vagy mindkét szülőjét, ha átlép egy másik tagállamba. Ezzel pedig bizonyos jogaikat, például az oktatáshoz való hozzáférés lehetőségét is elveszíthetik, legalábbis a bizottsági indoklás alapján. Ez eddig kissé homályos jogászkodásnak tűnik, ám rögtön megérthetjük az európai parlamenti képviselők szándékát a folytatásból.

– írja a portugál szocialista képviselő, az előterjesztést jegyző Maria Manuel Leitão Marques. Ebből az következik, hogy némi csellel az EU azokat a tagállamokat is kötelezné az egynemű párok örökbefogadási jogára, ahol ezt egyébként a helyi törvények tiltják, például Magyarországon. Bár az EP jóváhagyása szinte borítékolható, ismerve többek között a magyar kormány álláspontját a kérdésben, a javaslatot aligha fogadja el az állam- és kormányfőkből álló Tanács. A témában egyébként korábban az Emberi Jogok Európai Bíróságán egy román homoszexuális pár esete kapcsán bontakozott ki jogvita.

PestiSracok facebook image

Forrás: Mandiner; Fotó: Twitter

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!