Pesti Srácok

Az erőszakos, bűnözők által szervezett migráció erősödésére lehet számítani

Az erőszakos, bűnözők által szervezett migráció erősödésére lehet számítani

A következő években az erőszakos, bűnözők által szervezett illegális migráció erősödésére lehet számítani Európában - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában csütörtökön.

Bakondi György arról beszélt: számos körülmény, az Európai Unió elhibázott migrációs politikája mellett az Izrael-Hamász háború és a Száhel-övezetben végbement katonai hatalomátvételek is az erőszakos migráció növekedését prognosztizálják.

A biztonságpolitikai szakértő elmondta: a megnövekedett erőszakos cselekedetek miatt a szerbek különleges rendőri erőket vezényeltek a magyar határ térségébe, lecsaptak az embercsempészbandákra, fegyvereket, lőszert, hamis okmányokat, kábítószert foglaltak le. Az embercsempészek jelentős részét őrizetbe vették, az elfogott migránsokat pedig távoli befogadóközpontokba szállították, ahonnan egyelőre nem vagy csak egészen kis számban érkeztek vissza a határra. Ez azt jelenti, hogy a korábbihoz képest elenyésző számban fordul elő tiltott határátlépési kísérlet, azok zömét a kerítésnél megakadályozza a magyar rendőrség.

A szerb fellépés megtörni látszik a nyolc éve kialakult tipikus migrációs útvonalat, amely Görögországból a magyar határra vezet. Bakondi György szerint a kérdés az, hogy a szerb rendőri erők fenn tudják-e tartani ezt a jelenlétet. Ha igen, akkor a balkáni útvonalon belül az eddig tipikusnak mondható Szerbia-Magyarország útirány helyett a - korábban aktív, de egy ideje kevésbé használt - Bosznia-Hercegovina, Horvátország, Szlovénia útirány alakulhat ki.

PestiSracok facebook image

Bakondi György az M1 aktuális csatorna műsorában azt is mondta: tavaly és az idei évben több mint kétezer fegyveres cselekmény történt a magyar határon, ezek jelentős része lövés volt. Ebből is látszik, mennyire abszurd, az az uniós álláspont, amely szerint segíteni kell az illegálisan érkezők Európába jutását, és menedékjogot kell biztosítani nekik.

- mondta Bakondi György.

MTI; Fotó: MTI/EPA/EFE/Adriel Perdomo

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.