Pesti Srácok

Hajléktalanoknak készített ajándékcsomagokat Novák Katalin

Hajléktalanoknak készített ajándékcsomagokat Novák Katalin

Novák Katalin szerdán részt vett a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) hajléktalanokat segítő adventi programjában.

A köztársasági elnök a segélyszervezet budapesti központjában segített a csomagok összeállításában, amelyeket a szeretetszolgálat munkatársaival együtt vitt el a Tiszta Forrás Alapítvány Református Hajléktalanmisszióhoz. A köztársasági elnök segítségével elkészített csomagokba készételek, konzervek, sós harapnivalók, csokoládé és szaloncukor, immunerősítő készítmények és pipereeszközök kerültek. Novák Katalin a segélyszervezet zöld kabátjában érkezett a helyszínre, a csomagolás közben a szeretetszolgálat adventi programjairól kérdezte a szervezet munkatársait. A köztársasági elnök az ajándékok összekészítése után a szeretetszolgálat mikrobuszával indult tovább a hajléktalanszállóra.

Az MRSZ tájékoztatása szerint a téli hónapokban Kárpát-medence-szerte több mint tízezer nehéz körülmények között élő embert szeretnének támogatni különféle programjaikkal. Kívánságlistájukkal valóra váltják 1358 gyermek karácsonyi álmát, legalább 4000 Nyilas Misi Pakk cipősdobozt juttatnak el decemberben nevelőszülőknél élő és határon túli gyermekekhez, a Szeretetdoboz akcióval pedig várhatóan 6000 családnak és idős embernek biztosítanak tartós élelmiszereket. A téli krízisidőszakban 125 család számára adományoz tüzelőt a karitatív szervezet, az utcán élőket pedig melegétel-osztásokkal, élelmiszercsomagokkal, teajárattal segíti a leghidegebb napokon a Magyar Református Szeretetszolgálat. A szeretetszolgálat munkáját a 1358-as adományvonal hívásával, hívásonként 500 forinttal, a jobbadni.hu oldalon online bankkártyás fizetéssel, valamint a szervezet CIB 10702019-85008898-51100005 számú bankszámlájára való utalással lehet támogatni.

Forrás: MTI; Fotó: Facebook

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!